Plánované letošní novinky ve vedení obou tratí dobříšského Krakatitu byly aktuálně posvěceny majiteli dotčených lesů. Stalo se tak po poměrně náročné sérii jednání –  zavedení těchto novinek ale již nyní nestojí nic v cestě. Nejvýznamnější úpravou je odmazání asfaltového úseku přibližně na úrovni původního 17. až 20. kilometru od startu, tj. úseku vedoucího po silnici od Bukové u Příbramě až po nájezd do terénu před výjezdem na Písek, nejvyšší bod závodu.

Konkrétní vedení tras bychom vám měli představit přibližně kolem 14. července, na kdy máme od Shocartu přislíbeno dokončení zákresu tratí a vygenerování nových profilů. Jak už jsme uvedli dříve, můžete očekávat malé zkrácení obou tratí v řádu jednotek  kilometrů, které bude na druhou stranu vykoupeno mírným nárůstem převýšení. Co je však hlavní, trasy doznají dalšího poměrně významného zatraktivnění - a to byl samozřejmě náš hlavní záměr.

Pouze připomínáme, že uvedenou nejvýznamnější novinku ve vedení tratí si budete moci před závodem vyzkoušet například na veřejné projížďce, kterou organizujeme v neděli 17. 7.  se startem v 10:30 od sportovní haly V Lipkách – viz dříve uveřejněná pozvánka.

Zpět na hlavní stránku